Tokluk Otu

Yağmur Ormanı Otlarının Şifalı Gücünden Tokluk otu “Tokluk otu çayı” İsmi Yerlilerin uzun süreli ava çıktıkları zaman açlık hissini giderdiği için bölgede bu isimle bilinir.
17,50 ₺

Yağmur Ormanı Otlarının Şifalı Gücünden 

Tokluk otu “Tokluk otu çayı”

İsmi Yerlilerin uzun süreli ava çıktıkları zaman açlık hissini giderdiği için bölgede bu isimle bilinir.

Yüzlerce yıldır, Brezilya ve Paraguay'daki yerli halklar bu otun yapraklarını açlık hissini bastırmak ve aile kavgalarını ,sinirlilik hallerini yenmek için kullandı. Paraguay'daki Guarani Kızılderilileri ona ka he derler  ve yüzyıllardır bu otu kullanırlar .Ayrıca otu kulanarakta obezite, hipertansiyon ve mide ekşimesi  tıbbi olarak kardiyotonik olarak kullandıklarında ve ürik asit seviyelerini düşürmeyide sağladılar.

 (Brezilya bitki tıbbında) hipoglisemik, hipotansif, diüretik, kardiyotoniktir. Otun çayı  diyabet, obezite, boşluklar, hipertansiyon, yorgunluk, depresyon, tatlı isteşi ve enfeksiyonlar için kullanılır. Tokluk otu Paraguay'daki geleneksel tıbbi sistemlerde Brezilya'daki amaçlarla kullanılır.

Avrupalılar on altıınci yüzyılda tokluk otu bitkisini hakkında, Güney Amerika'lıların bu bitkinin yukarıda yazdığımız ve aşağıdada yazacağımız faydaları için  için kullandıklarını söylediler. O zamandan beri “Tokluk otu” Avrupa'da ve Asya'da yaygın bir şekilde kullanıldı. Birleşik Devletler'de herbalists diyabet, yüksek tansiyon, enfeksiyonlar ,obezite tedavisi ve kolay ve sağlıklı bir diyet kullanılmaya başlandı

Amerikan Bitkisel Ürün Birliği ve diğer endüstri liderlerinin öncülük ettiği lobicilikten sonra, ithalat yasağı 1995 yılında kaldırıldı. Bu bitkinin 1994 tarihli Diyet İlave Sağlık ve Eğitim Yasası adı altında yeni bir mevzuat uyarınca bir diyet takviyesi olarak satılmasına izin verdi. FDA, bu yüzyılın başına kadar siyasi açıdan yanlış bir şekilde ithalatına engel  durumdan biri olan bu bitkinin 'nın diyet takviyesi olarak güvenli olduğu kanaatine varmıştır..

BİTKİ ÖZETİ

Ana Hazırlama Yöntemi: infüzyon

Ana İşlemler (sırayla):

hipoglisemik, hipotansif (kan basıncını düşürür), kardiyotonik (tonlar, dengeler, kalbi güçlendirir), antimikrobiyal,antidepresan (Doğal serotonin)

Ana Kullanım Alanları:

Diyabet için

Yüksek tansiyon için

Boşluk önleme için

Kilo kaybı yardımı olarak

Geleneksel Hazırlık: Kurutulmuş bitkiden 150 ml bir fincan için  yaklaşık silme bir tatlı kaşığı bitki çayı haşlama şekliyle demlenir  Güney Amerika'da standart bir infüzyon diyet  bazen diyabet ve hipertansiyon için doğal bir yardım olarak kullanılır;Aç karın ile  1 fincan günde 2-3 kez alınır.

Hamilelikte Kullanılmasında sakınca belirtilmemiştir.