İlgili yasa maddeleri ve mevzuatlara göre yasal açıklamalarımız

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı olmayıp uygulamaların sorumluluğuda site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız..Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız.Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.

www.aktarland.com web sitesinde,Eczacılık genel müdürlüğünün 1 ekim 1985 tarih ve 5777 daimi genelgesi doğrultusunda ve yeni genelgelere de uyarak ilgili yasalara yada daha sonrada tesis edilebilecek,çıkarılabilecek yasa maddelerine ve Sağlık Bakanlığınca hazırlanan, 07/06/2013 tarih ve 28670 maddesine  tabidir.

web sitemizde İnsan sağlığı ve hastalıkları üzerine sağlık ve estetik (saç cilt vs gibi) hiç bir şekilde satış sloganı,garanti vaadi,tüketiciyi ve ziyaretçiyi etkileyecek,kandıracak suistimal edecek yada maddi olarak kişleri istismar edecek gibi cümle kelime materyal kullanılmaz.

www.aktarland.com sitesi, İncelendiğindede anlaşılacağı gibi osmanlıdan günümüze bitkilerle ev ilaçları ve halk tebabeti üzerine ziyaretçilerini bilgilendirip,rekabetin ve bilginin en çok arandığı internet ortamında en doğru bilgileri ve uyarıları ziyaretçisine site aracılığı ile sunar.Sanal mağazacılık hizmetinide vermekte olup,dileyen müşterilerinin site ziyaretçilerinin sektörümüzle alakalı ihtiyaçlarını genelgeye uygun ambalajlarla-ambalajlamayla satın alabilmelerini sağlar.

www.aktarland.com sitesi kendi tescilli markalarıyla (Markalarını sitelerinde belirtmiştir) satışa sunduğu ürünlere endikasyon belirtmez(halk arasındaki kullanımını ve sitelerinde yazdığı bilgi kaynaklardaki  bitkilerin ve drogların özelliklerini belirtebilir)tüketicinin sanal ortamda aradığı bitki-bitkisel yağ-aktariye çeşitlerinin yasal satışını yapar ve güvenle alımlarını sağlar

www.aktarland.com sitesi gerek içeriği ve gerek endikasyonları,gerekse fiyatları itibari ile müşteri ve ziyaretçisini yanıltacak,fahiş fiyat ödemesine aracı olacak slogan vaad garanti gibi yasalara aykırı davranan hiç bir üreticinin ürünlerini sanal mağazasına koymaz satışını yapmaz.

www.aktarland.com web sitesi yayın yaptığı süreler içerisinde müşteri ve ziyaretçilerine kesinlikle ürün materyal reklam vs bilgilendirmesi için toplu yada bireysel e-posta atmaz..

elektronik posta adresine gelen postalara ziyaretçi ve müşteri nezaketi adına sadece ama mutlaka cevap yazar.

www.aktarland.com web sitesi ve site sahipleri olarak uzun bir ticari geçmişe sahibiz.kaliteli,davranış,ticari ahlak,dürüstlük,müşteriye ve ziyaretçiye saygıyı itibarı ve müşteri velinimettir ilkesini büyüklerimizden öğrendiğimiz şekilde bir ahi`lik geleneği olarak devam ettirme çabasındayız ,danışanımızı müşterimizi ziyaretçimizi asla maddi kaynak olarak görmeyiz.

Yasa koyucularının ve ziyaretçilerimizin dikkatlerine saygı ile sunarız.

 Konu ile alakalı olarak yasal uyarılarımız;

 Site üzerinde yer alan yazıları doktorunuza danışmadan uygulamanız tavsiye edilmez. Sitedeki yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır, her insanın yapısı aynı değildir bir tedaviye başlamadan önce filmler, tahliller ölçümler ve belirli kriterle göz önüne alınır. Bu işin okulunu okumuş olan doktorlar tanı ve tedavi konusunda tek yetkili kişilerdir. Buradaki bilgileri uygulamak isterseniz, uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Aksi durumda şifalı bitkiler sitesi ve sahibi yasal bir sorumluluk kabul etmez. Site içerisindeki yazılar çeşitli kaynaklardan siteye aktarıldığı için yazıların doğruluğu konusunda site garanti veremez.

Bu sitedeki bilgiler hiç bir şekilde herhangi bir hastalığa tanı konması yada tedavisinin yapılması amacıyla kullanılamaz.Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

 Bu yüzden bu bilgilerin doğruluğu konusunda şifalı www.aktarland.com ve sahibi hiçbir garanti veremez ve sitedeki bilgiler yüzünden ya da bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten site sahibi yasal sorumluluk altında asla değildir.

Siteye kontrol dışı yazı yazılması durumunda dahi site sahibi kesinlikle sorumluluk kabul etmez.Site içeriğinden, siteye eklenen yazılardan, yazılar sonucu meydana gelebilecek mağduriyetten, sonuçlardan, www.aktarland.com sitesi ve sahibi hiçbir sorumluluk kabul etmez, site içeriği ile ilgili hiçbir konuda www.aktarland.com sitesi ve sahibi yasal sorumluluk altında değildir.

Yukarıdada izah edildiği gibi burada verilen bilgiler, tıbbi bir uygulama, tedavi ya da ameliyat için yol gösterici ya da dayanak olamaz.

Bu sayfalardaki bilgiler, konu ile ilgili bir uzmanla görüşmenin ya da muayenenin yerini tutmaz. Buradaki bilgiler, tüm hastalar için geçerli bir uygulama rehberi değildir. Ayrıca bir tedavi için tüm seçenekleri içermeyebilir.

Bu siteye giren ve okuduklarını uygulayan kişilerden www.aktarland.com sitesi ve sahibi sorumlu değildir, siteye giren ve okuduklarını uygulayan kişiler www.aktarland.com sitesi ve sahibini asla dava edemez, hiçbir hak talep edemez.

www.aktarland.com burada satışa sunulan bitkisel mamulleri,ziyaretçi ve tükecinin sanal ortamda ve rekabet ortamında aradığı ürünün en ucuz fiyat ve bol çeşit ve bitkilerin ve bitkisel yağların özelliğini yayınlar,ve asla ziyaretçinin ve tüketicinin alımına müdahale etmez veya yönlendirmez.

 Siteyi kullanan her kişi ve üye bu yasal uyarıları dikkate aldığını şimdiden kabul etmiş sayılır.