Hurma Poleni - 20 Gr 1 adet

01 Kasım 2016 Fiyat açıklaması: Yaklaşık on yıldır ve son iki yıldırda 40 tl olarak sattığımız hurma polenini mahsul azlığı ve üretici ülkelerdeki karışıklık ve döviz kurlarındaki artış sebebiyle maalesef ucuz tedarikte zorlanıyoruz. bu sebeple adet fiyatını 50 tl olarak güncellemek zorunda kalmıştık , 2017 Ağustos ayından itibarende 60 tl olarak satışına devam etmekteyi. Asla Ard niyet taşımayan bu zarureti anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Fiyat artışından etkilenmemeniz içinde minik bir satış kampanyası yaptık.
60,00 ₺

 

Aktarland` dan önemli açıklama;
Piyasada hurma çekirdeğinin çekilmiş hali hurma poleni olarak tanıtılıp satılmaktadır.Hurma poleni Erkek hurma ağacının dişi hurma ağacını döllemek için yaptığı bir mikro tohumdur.Hurma çekirdeği unundan ayırmak için en belirgin özellik Hurma polenin konusu ile meni kokusunun aynı olmasıdır ve tadı hafif ekşimsidir.
Tüketicilerin buna dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz
 
 
 Hurma poleni`nin mucizelerini öğrenmek için sayfayı tamamen okuyunuz.
(ithalatını yaptığımız Hurma poleni şeffaf ve hijyen ambalalaj ile Aktarland markası ile net 20 gram dır)
 
Hurma polenin faydaları 
 
Hurma meyvesinin daha bol ve daha güzel olması için erkekle dişi hurma ağacının döllenmesinde kullanılır. Bu polenler insan vücudu için de olağan üstü faydalıdır.bu faydaları şöyle sıralayabiliriz.
 
Vücudu zinde ve uyanık tutar.
 
Enfiye gibi buruna çekildiğinde kalbe kuvvet verir ve kalp sektesini önler.
 
Gevşek mafsalları sıkar yani kasları güçlendir.
 
Sinir ağrılarına böbreğe mesaneye idrar zorluğuna faydalıdır.
 
Midenin suyunu alır ve kuvvet verir.
 
Safra iltihabına sirkeyle yenirse fayda verir.aynı zamanda susuzluğu ve ishali giderir.
 
Kekikle karıştırılırsa mide üşütmesine ve göğüs rahatsızlıklarına fayda verir.
 
Cinsi gücü artırır. Kadınların yumurtalamasında etkisi vardır.
 
Balla yenirse kısırlığı giderir.
 
Hamile kadınların hamileliğinde faydası vardır.
 
Kadınlarda adet düzenleyicidir.yumurtalamayı artırır.
 
İç kanamaları ve yüksek tansiyonu engeller.
 
Görüldüğü üzere hurma poleni insan sağlığı için çok yaralı bir maddedir.
 
Hurmanın poleninde gonatotropik hormonların bulunması, Bedevilerin kısırlık tedavisinde bu bitkinin polenini kullandıklarını doğrulamaktadır.
 
Kısırlık Tedavisinde kullanım Şekilleri
 
1. ) Hakiki Bal`dan 1 tatlı kaşığı bal`ın üzerine yarım yada /1 şeker kaşığı hurma polenini döküp tüketilebilir.
 
2. ) Hakiki Bal İle 1 kilo bala sonuca hızla ulaşmak için 20 gram ve katları şekline Hurma Poleni Karıştırılıp Anne Ve Baba Her Kullanımdan Önce Karıştırarak Sabah Ve Akşam Yemekleri Öncesinde Kullanmalıdır.
 
Hurma ve insan arasındaki şaşırtıcı benzerlikler :
 
    İnsan da hurma da dik ve geniş bir gövdeye sahiptirler.
 
    İkisinde de erkeklik ve dişilik vardır.
 
    İkisi de ancak döllenme ile çoğalır ve meyve verir.
 
    Hurma poleni kokusuyla insanın meni kokusu aynıdır.
 
    İkisinin de kafaları kesildiğinde ölürler.
 
    İkisinin de kalbi kuvvetli bir darbeye maruz kalırsa ölürler.
 
    İnsanın cismindeki kıllar ve saçlar gibi hurma ağacında da lifler vardır.
 
    İnsanın şiddetle suya ihtiyacı olduğu gibi onunda çok bol suya ihtiyacı vardır.
 
    Ömrü ortalama insan ömrü kadardır.
 
    Yavrulaması insanın ortalama yavru adedine denktir.
 
Gençlik ve ihtiyarlık yaşları da insanın yaşlarına benzer.
 
Özellikle hurmanın döllenmesinin ve yavrulamasının aynen insan gibi olması nedeniyle çok ilgi çekicidir. Döllenme olayı kış mevsiminde meydana gelir. Erkek hurma ağacından alınan polenler(tal) bir yerde kurutulur. Sonra dişi hurma ağacının tepesinde bir yarık açılmaya başlar. Bu yarık bölgeye belli oranda tal denilen kurutulmuş polenler konulur ve üzeri zarar görmeyecek bir şekilde sarılır. Böylece döllenme işlemi tamamlanır.
 
Yeni filiz oluştuktan sonra kesilir ve dişi ağacın yakınına dikilir. Belli büyüklüğe ulaştıktan sonra da annenin yanından alınarak başka bir yere nakledilir. Hurma ağacının en verimli yılları 15 ile 40 yaşları arasındadır. 60 yaşından sonra da artık ya meyve vermez ya da çok az meyve verir hale gelir. İnsana bu kadar benzemesi çok ilginç ve şaşırtıcıdır.
 
Hurma poleni için Ticari uyarılar:
 
Hurma poleni ülkemizde çok yakın zamanda Aktarland sayesinde tanınmaya başlamış bir üründür.Bir çok kişide ismini duyup kendini tanımamaktadır.
Hurma poleni fiziksel itibari ile beyaz renkte kendine has bir kokuya sahip hafif eşkimsi bir tada sahiptir(Hurma polenin kokusu meni kokusu ile yaklaşık aynıdır) Hurma polenin arı poleni yada arının hurmadan aldığı polen değildir.Hurma poleni Hurma çekirdeğinin çekilmiş tozu olduğu söylensede kesinlikle yanlıştır
 

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Üzerlik Tohumu yağı karaharmal 2 adet 50ml

Ticari uyarı : 10022016 Mozerasyon yani tohumun zeytin ve benzeri yağa yatırılarak elde edildiği söylenen karaharmal yağları ekonomik olarak görülsede etkisi sıfırdır . Ticari Uyarı : 10042016 Extract nedir Extract, ekstrakt, ekstre ya da öz gibi tanımları bulunan kurutulmuş bitkilerden, özel ekstraksiyon yöntemleri kullanılarak, ayrıştırma (osmoz) işlemlerinin gerçekleştirilmesi sonucunda elde edilen, ilaç hammaddesi olarak da kullanılan bitki özlerine denir. Ekstrakt can suyunun alınması diye de tabir edilen bu işlem, güneşte veya yüksek ısıda gerçekleşirse, etken maddeler bozulur, geriye sadece toz kalır veya randımanda düşük olur. Özetle elde edilen extract ın taşıyıcı yağ ile birleştirilmesinden etkili bir bitkisel yağ edilemez.Bu şekilde edilen yağların özellikle haricen kullanımlarda etkili olması neredeyse imkansızdır ekonomik olarakta oldukça ucuz maliyetlidir.Bu şekilde üretilmiş yaglarda üzerlik tohumu yağıda dahildir.!
145,00 ₺