Hindistan Cevizi Yağı (Katı) - 450gr

30,00 ₺

HALK ARASINDA KULLANIMI:

Palm içinden rendeleme ile elde edilir.

Yağca zengin olan beyaz etli bölümü kepçeyle çıkarılarak yeniden kurutulur. Olgunlaşmış Hindistan cevizleri toplandıktan sonra kabukları kesilir, güneşte veya fırınlarda kurutulur. Kurutma işleminden sonra içindeki etli kısımda nem miktarı % 7’nin altına düşer. Bu şekilde endospermin etli kısmının güneş altında kurutulmuş ve preslenerek yağ elde edilen şekline copra denir.Yaklaşık 1.000 Hindistan cevizinden 220 kgcopra elde edilir.100 kilogram copradan ise 63 kgyağ çıkarılır.

palm yağı, oldukça hafif bir yağ olduğu için, bütün dünyada oldukça yoğun tüketilen bir yağdır, bu yağın kullanıcıları, birçok yararından bahsetmektedirler. Vücut bu yağdan diğer yağlara nazaran daha kolay yararlanır. Bu yağ hem fiziksel hem de kimyasal özelliği bakımından tereyağına çok benzer.

Palm yağı bütün amino asitleri içeren yüksek kalitede protein içeriğine sahiptir. Potasyum, sodyum, magnezyum, ve kükürt açısından da zengin bir besindir.

Hindistan cevizi yağının faydaları
Palm yağı cilt için mükemmel bir masaj yağıdır. Tüm cilt tipleri için etkili bir nemlendirici olarak kullandırılabilir ve tüm kış boyunca kuruyan cilt oluşumuna karşı faydalıdır. Yağın, birçok anti bakteriyel ve antiseptik özelliği vardır. Bu sebeple, ciltte oluşan kızarıklık, döküntü, isilik ve kabarmaların azalmasına yardımcı olur. Ayrıca, psoriyazis (sedef), dermatit (cilt iltihabı), egzama ve diğer cilt enfeksiyonların tedavisine yardımcıdır. Hindistan cevizi yağı saçlar için en iyi ve doğal besleyicilerden biridir.Hindistancevizi yağı ile saça düzenli olarak masaj yapıldığında ya da duştan sonra saç şekillendirici olarak kullanıldığında saç derisini kuru bile olsa kepek ve bitlerden arındırır, saçların uzun ve güçlü olmasına katkı sağlar.

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Kaliforniya solucanı yağı 1 adet

sağlıgı içinde barıdırıran bir hayvan "Kırmızı Kalifornia solucanı"
70,00 ₺