Hemsol yağı 50 ml

Basur hemoroitte kullanılan ve yakınmalar için mukemmel bir çözümdür. Kimyasal değildir Kesinlikle memnuniyet verici bir yağdır.
40,00 ₺

Hemsol  yağı Basur ağrılarına çok iyi gelir

Basur hastalığı tıp dilinde hemoroit olarak bilinir. Halk dilinde ise basur veya mayasıl olarak adlandırılan ve kişinin yaşam zevkini bozabilen bir rahatsızlıktır.

 Basur, makatta yer alan bazı atar damarların bazı nedenlerden dolayı genişlemesi ve şişmesi ile gerçekleşene bir sağlık sorunudur. Basurun ağrılı olduğu dönemlerde bölgelerde bulunan  basur memeleri kızarırır ve şişer. Bu şişlikler ağrının dinmesi ile iner ve sarkmalar görülür

Makatta bulunan atardamarın varisleşmesi sonucunda oluşan bu sağlık sıkıntısı genelde 50 yaş ve üzeri kişiler de  ayrıca meslek hastalığı olarak sürekli oturarak iş yapanlarda, uzun yol şöförlerinde , polis ve öğretmenlerde daha sık görülür.

Basurun oluşma nedenler arasında kabızlık sorunu, gebelik, beslenme , yanlış tuvalet alışkanlığı ve yetersiz beslenme de basur sorununa yol açan nedenleri arasında yer alır.

Çoğu zaman çok baharatlı ve acılı besinler mayalı alkollü içeceklerin tüketilmesinin ardından makatta şişlikler ve bu şişliklerde de zamanla kanamalar görülebilir. Basur sorunu olan kişilerin beslenme alışkanlıklarına çok dikkat etmeleri gerekir. Özellikle sulu gıdalar, protein ve lif bakımından zengin besinler tercih etmeleri gerekir. Lif oranı az olan besinler, katı gıdalar ve fazla acılı besinler basur sorunu olan kişilerde olumsuz tepkilere neden olabilir.

Basur ağrısının çok şiddetli olduğu dönemlerde bölgeyi sürekli temizlemeye özen gösterilmelidir. Eğer bu hususta el değdiği  zaman acı hissi daha da artıyor yada basur memeleri kuruma yapmış ise ağrıya sebebiyet verebilir. Bunun için bir parça pamuk üzerine yada çıplak parmağa yeteri kadar HEMSOL YAĞI damlatarak memelerin üzerine sürülür ..  Ardından makat kısmından basur memelerini içeri doğru itilir .Tamamen bitkisel ve hayvansal yağdan mamul olan hiçbir şekilde kimyasal madde içermeyen  HEMSOL YAĞI  Her tuvalet ihtiyacının ardından ve ve istirahat zamanlarında kullanılır.

Uygulama : Her tuvaletten sonra bölge ılık su ile yıkayıp  kuruladıktan sonra bölgeye HEMSOL YAĞI sürülür.bu işlemi her seferinde uygulanır. Basur memeleri  makatın dışına çıkıyor ise içeriye ittirilir.  Ve ilk kullanımdan itibaren basurla mücadeleniz başlar..Geçmiş olsun

İçeriği : (üretimlerimizden)

Üzerlik tohumu-Karaharmal yağı

Kaligorniya solucanı Yağı

Emu kuşu yağı

Hurma Yağı