Blog arşiv
RSS

Bloglar

Alkol bağımlılığından kurtulmak için bitkisel öneriler
alkol bağımlılığı, alkolik , alkolizm , alkolden kurtulma
El Ayak ve tırnak bakımı
tırnak bakım kürleri , el bakım kürleri , tırnak bakım kurleri
Doğal Afrodizyaklar
doğal afrodizyaklar , afrodizyak etkiler , afrodizyak gıdalar
Kanserin Ölümü

Sayın Dr Serap Kırmızı' dan 

Arkadaşlar. Yeniköy Mimarlar Sitesinde komşum ve meslekdaşıma 30 yıl evvel doktorlar 6 ay ömrü kaldığını söylediler. Ailesini bu sonuca alıştırdı; evin tüm ihtiyaçlarını gördü, temin etti; kendini ölüme hazırladı.

Buğday çimlenmesinin hastalığa iyi geldiğini bir yerde okumuş. Evin bir odasına toprak döşedi; orada buğday yetiştirdi; buğday çimini mikserde öğüterek her gün ve devamlı içti. 30 yıldır yaşıyor. Artık çime de gereksinimi kalmadı. Sağlıklı günler dileğiyle...

Yılmaz Ergüvenç Kesinlikle zararı yok, sınırlı yararı olabileceği, destek amaçlı kullanılmalarında sakınca olmadığı kanaati bildirildi. Saygılarımla arz ederim.

Dr.Vehbi Alpman.KANSERİN ÖLÜMÜ MUTLAKA OKUYUN! ASRIMIZIN EN KÖTÜ HASTALIĞI İÇİN HER BİLGİNİN ÖNEMİNE İNANDIĞIMDAN ELİME GELEN BU MAİLİ HERKESE GÖNDERİYORUM.

Buğday çimi ekiniz ve yiyiniz, Buğday şırası yapınız ve içiniz. Kanseri engelleyen besinlerin başında atalarımızın Orta Asya'da içtikleri Buğday şırası geliyor. Klasik tedavi yöntemlerini reddeden tüm doktorların ortak iddiası, buğday çimi yenilmesi ve buğday şırası içilmesi Pakistan'daki Hunzakut Prensliği'nde kanserden ölüm yok. Ayrıca Hunzakutlular, acı badem ve kayısı çekirdeğini yiyorlar ve kansere yakalanmıyorlar.

Türkiye'de acı badem ve kayısı tüketilen bölgelerde kanser vakalarının azlığı dikkat çekiyor. Ödemiş'le Salihli arasında, binbir efsaneye konu olmuş Bozdağ'ın eteklerinde cennet gölcük kıyısında kanseri yenen, bu zaferi kazandıktan sonra mücadelesi herkese örnek olsun diyerek bir de kitap yazan Doktor İlhami Güneral ile sohbetimiz sürüyor.

Önemli olan bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek çok da zor bir şey değildir. Buğday müthiş bir kanser ilacıdır. Buğday şırası kanseri önler ve bu önemli bir bitkisel tedavi aracıdır. Buğday çimi, bol klorofil maddesi dışında 100 kadar vitamin, mineral ve besin maddesi içerir. Taze olarak kullanılan Buğday çiminde, aynı ağırlıktaki portakaldan 60 kez daha fazla C vitamini ve aynı ağırlıktaki ıspanaktan 8 kat fazla demir bulunmaktadır.

Buğdayın bir başka özelliği ise kandaki toksinleri nötralize eden maddeler içermesidir. Sıvı oksijenle dopdolu olan buğday çimi doğanın en güçlü anti kanseri olan 'laetril' içermektedir. Izgara etler ve füme besinlerin kanserojen maddeler taşıdığı kanıtlanmıştır. (Japon Bilim Adamı Nagivara) Japon Bilim Adamı Nagivara, taze buğday çiminde bu maddeyi etkisiz hale getiren enzimler ve amino asitler bulmuştur.

Buğday çimini evde üretebilir miyiz? - Evde de üretilebilir, küçük bir saksıda bile üretilebilir ve olduğu gibi yenebilir, evde üretemeyenlere tavsiyemiz ise buğday şırası üretmeleri.

Buğday şırasını herkes üretebilir mi? - Evet herkes üretebilir. - İsterseniz tarif edeyim. Bir bardak aşurelik buğday, önce tertemiz yıkanarak bir litrelik cam kavanoza konur. Üzerine 3 bardak su klorlu olmamak şartıyla ilave edilir. Kavanozun ağzı bir tülbentle kapatılarak serin bir yerde 24 saat bekletilir. Bu ilk su kullanılmaz, dökülür. Kavanoza yeniden 3 bardak su ilave edilir. 24 saat bekletildikten sonra oluşan yarı gazozlu su içilmek üzere bir kaba aktarılır. Böylece bir bardak aşurelik buğdaydan kış aylarında günde 5 kez, yazın ise günde 3 kez şıra alınır.

Buğday şırasının lezzeti bazılarına itici gelebilir. O takdirde her şıra bardağına bir C vitamini tableti eklenirse, nefis bir içecek ortaya çıkar. Az önce sözünü ettiğimiz 'laetril' buğday çiminden başka nelerde bulunur? Çünkü anlaşılıyor ki, 'laetril' kanserin tedavisinde en etkin maddelerden biri.

Elmanın çekirdeğini de yiyin! - Evet, Türkiye'de en kolay laetril'e ulaşabileceğimiz yer acı badem ve kayısı çekirdeğidir. Ayrıca laetril elma çekirdeğinde de vardır. Elmanın çekirdeği yenilirse çok da iyi olur.

Amerika'daki ilaç sanayinin maşaları bu 'laetril' adlı ilacı yasaklatmayı başarmışlardır ama Meksika'da satılan 'laetril' bu ülkeden alınıp kaçak olarak ABD'ye sokulmaktadır. Laetril, vitamin ve minerallerle verildiğinde çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır. 'Kanserin Ölümü' adlı kitabında Manner, laetril ile yüzde 90 başarı kazandığını söylemişti.

Acı badem ve kayısı çekirdeği de laetril içeriyor öyle mi?                                                                                    - Evet öyle. Türkiye'de acı badem ve kayısı çekirdeğinin sıkça tüketildiği yerlerde resmi bir istatistik yok ama kanser vakalarının az olduğuna inanılıyor. Resmi istatistik yapılan bir ülke var... Pakistan'a komşu küçük bir prenslik olan Hunzakut'ta şimdiye kadar hiç kanser olayına rastlanmadı. Hanzakut'un özelliği temel besinleri kayısı ve kayısı çekirdeği...

 Dünyada bugün kullanılmakta olan kemoterapi ve radyoterapi bağışıklık sistemini bozduğunu iddia ediyorsunuz alternatif tedavilerin bir sıralamasını yapsak en öne hangisini koyarsınız?                                      - Önceliği bağışıklık sistemini güçlendiren tedavilere veririm, daha sonra biyolojik tedaviler ve bitkisel tedaviler gelir. Bağışıklık sistemi konusunda Alman doktor Issel'in tüm beden tedavisi bugün bu ülkedeki 60/70 klinikte başarı ile uygulanmaktadır.

Başarılı bir yöntem: Tüm beden tedavisi - Tüm beden tedavisi nedir?                                                                  - Joseph Issel de bizim gibi kanseri lokal bir hastalık olarak değil, tüm vücudu ilgilendiren sistemik bir hastalık olarak ele alıyordu. Ona göre vücutta sürekli olarak kanser hücreleri ürüyor fakat sağlıklı bir bağışıklık sistemi bu hücreleri hemen tahrip ediyordu. Issel'in bir diğer tedavi yöntemide, ayda bir olmak üzere, özel olarak muamele görmüş bir kolibasil aşısı olan Pyrifer ile ateş şoku tedavisi idi. Bu yöntemle hastadan bir miktar kan alınıyor, bunu ozon oksijen birleşim ile karıştırarak yeniden hastanın damarından enjekte ediyordu. Binlerce kanser hastası bu yöntemle iyileşmişti. Eski Sovyetler'de, şimdiki Rusya'da bu yöntem halen kullanılıyor.

Dr. Serap KIRMIZI Uludag University Faculty of Science and Arts Department of Biology 16059 Gorukle/Bursa TURKEY

İştah kesen yiyeycekler

Karbonhidratlar: Kepek, buğday gibi tahıl ürünlerinde, sebze ve meyvelerde bulunur. İçeriğindeki lifler, sindirim sistemini harekete geçirir. Özellikle kompleks karbonhidratlar insanı tok tutar.

Triptofan: Vücutta serotonin oluşmasında ve hücrelere taşınmasında önemli bir görev alır. Serotonin de iştah hissini azaltır. Özellikle muz, avokado, yulaf ve peynirde bulunur.

Krom: Vücuttaki insülin dengesini korur. Kan şekerinin düşmesi açlığa yol açar. Krom ihtiyacınızı karşılamak için fındık, ceviz gibi kabuklu yemişler, brokoli ve tahıl ürünleri yiyebilirsiniz.

Albümin: Can sıkıntısını giderir ve iştahı kapatır. Bu protein, triptofan oluşturarak beyne taşır ve serotonin üretimini artırır. Bezelye, fıstık ve fasulyede bulunur.

Fruktoz: Meyvelerden elde edilen doğal şekerdir. Kan şekeri dengesini kesinlikle etkilemez. Ayrıca yemek sonrası tatlı ihtiyacı duymanızı engeller. Çilek ve bal, fruktozun ana kaynağıdır.

İyot: Tiroit hormonlarının yapımı için gereklidir. Açlık duygusunun gelişmesini engeller. Balık, iyotlu tuz ve soğan, iyot açısından oldukça zengindir.

Tok tutan öneriler• Karnabaharı ve brokoliyi hafifçe haşlayıp yoğurtla tatlandırın. Bu karışım lif açısından zengin olduğundan, sizi uzun süre tok tutar.

Salatalığı iyice yıkayın ve kabuklarıyla birlikte ince dilimler halinde kesip üzerine bol bol dereotu serpin. Kurutulmuş 250 gr mor eriği biraz tarçınla haşlayın. Bu meyve fruktoz açısından oldukça zengin olmakla birlikte tatlı ihtiyacınızı da karşılayacaktır.

200 gr ananası incecik doğrayın ve süzgeçten geçirin. İçine 100 gr kefir ve taze nane ekleyin. Ananasın içindeki enzimler, protein sindirimini hızlandırdığından oldukça doyurucudur.

Öğünler arasında acıktığınızda kuru erik yiyin. Kuru erik kan şekerinin düşmesini engeller. Ancak fazla abartmayın. Bir kuru erikte 8 kalori var.

Bir demet maydanozu blendırdan geçirip sebze suyuyla karıştırın. Bir iki damla acı biber sosu ekleyin ve için. Bu içecek yağ yakımını kolaylaştırır.

Kırmızı elmayı ince dilimler halinde kesip 1 çay kaşığı kıyılmış ceviz ve yarım çay kaşığı yonca balıyla karıştırın. Bu karışım hem doyurucudur hem de bağırsakları çalıştırır.

Kahvaltıda armudu rendeleyin ve yulafa katın. Bu karışıma biraz da yoğurt ekleyin. Armudun içeriğindeki fruktoz uzun süre açlık hissetmemenizi sağlar.

Günü canlı geçirmek için kendinize yulaf ezmesi hazırlayıp içine kuru meyveler katın. Bu, karbonhidrat ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Portakal ve 50 gr ıspanak yaprağından oluşan bir salata hazırlayın. Salatayı 50 gr yağsız yoğurt, bir tutam tuz ve karabiberden oluşan bir sosla tatlandırın.

Ananas

Ananasta, bromelain adlı protein sindirici bir enzim bulunur. Bromelain sindirimi kolaylaştırır, vücudun su tutmasını azaltır, iltihapları giderir, Aşırı trombosit yapışkanlığını önlediği için doğal bir kan incelticidir. Ancak bromelainin kan inceltici ilaçlarla beraber kullanılması tavsiye edilmez. Bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar oluşturabilir veya kalp hızını yükseltebilir.

Patlamış mısır

Haşlanmış veya közlenmiş mısırın glisemik indeksi yüksektir yani kan şekerinizi hızla yükseltip çabuk acıkmanıza neden olur. Oysaki patlamış mısırın, yüksek posa içeriği sayesinde glisemik yükü azdır. Yağsız ve tuzsuz olarak hazırlanmış patlamış mısır, zayıflama diyetlerinde veya canınız abur cubur istediğinde sınırsız tüketilebilir

İnce ve Güçsüz saçlar için

Brandt, biotin bakımından zengin yiyeceklerin (koyu yeşil yiyecekler ve et) saçların daha güçlü ve hızlı büyümesini sağladığını belirtiyor. Saç proteinden oluşur. Bu yüzden bezelye ve yumurta gibi yiyecekler sağlıklı gelişim için çok önemlidir. Zeytinyağında bulunan squalene maddesi saçın nemini korumasında yardımcı olur.

Sakınılması gereken yiyecekler:
Eğer saçlarınız inceliyorsa, bu sorunu arttıracak yüksek miktarda A vitamini içeren gıdalardan kaçınmanızı tavsiye ediyor. Fakat badem gibi kabuklu yemişleri yemelisiniz. Çünkü içlerinde derinin tahriş olmasını ve saçların incelmesini engelleyen çinko bulunur.

Diyabet hastalarına

Kereviz ayva ile beraber pişirilip (aynı yemek gibi,örnek kerevize patates katar gibi patates ilave etmeyip Ayva ilave etmek gibi) haftada 2-3 kez alışkanlık haline getirilipte günde bir kez yendiğinde vucuttaki insilün seviyesinin normellere döndüğünün kanıtlanmış olduğu söylendi..

Üzerlik Tohumu (Karaharmal ) Yağı

Üzerlik tohumu yağı –Karaharmal  yağı

Halk arasında  genellikle nazar ve kemgözlerinden koruduğu inanışına sahip olan ve genellliklede bu gibi durumlar için kullanılar üzerlik tohumu diğer ismiylede nazar otunun kullanımı Osmanlıdan gelen bir gelenek olarak mekanlarda tütsü olarak yakmak  ve üzerlerinde taşınarak nazar ve kötülüklerden korunulduğu düşünülür.

Son zamanlarda Afrika ülkerinde kullanımının araştırıldığı Botanik adı  Harmala seed oil Yani üzerlik tohumu  yağının Akademik çalışmalarında ve yayınlanan bilimsel makalelerle değişik faydalarıda açıklanmış ve litaretürde yerini aldığıda görülmektedir.

Diğer faydalarınıda  çevirdiğimiz makalelerden ve onay veren oteritelerin yazılarındanda aktaracağımız gibi detaylı açıklamaları ve çevirileri  sitemizdede okuyabilirsiniz

Tohum halinde kullanım; Modern tıbbı Güçlü Biyokimyasal Alkoloit İçerikli Üzerlik (Peganum Harmala) bitkisinin özellikle tohumlarının, veya hazır tohum exratlarının uzman tavsiyesi ve kontrolü dışında bilinçsizce  yenilerek veya içilerek oral kullanımını tavsiye edilmemektedir.Sadece 1 kez - 3 gr. saf Üzerlik tohumunun oral alınımı bile, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma ve merkezi sinir sisteminde dalgalanmalara yol açtığı kliniktir.

İçeriğinde çok az yağ barındırdığı için değişik ve sistematik işlemderden geçirelerek elde edilen Üzerlik tohumun  yağı, Modern Tıb’bın bu yüzyıl ayrıca  ispatladığı, üzerlik tohumundaki  biokimyasallarının damar genişletici ve doku büyütücü etkisi olmasıdır

 Arap ve Afrika coğrafyasındaki insanların üzerlik tohumu yağının  tahmini keşfi en az 1500 yıl öncesine dayandığı var sayılmaktadır. Bu keşif, Üzerlik Tohumu Yağının doğrudan penise uygulamaları ile görsel olarak önemli fark tespit edilmiş, yazılmadan ve hatta konuşulmadan bir gelenek olarak asırlardır nesilden nesle aktarılmıştır.

Bu coğrafyadaki Erkek evladı buluğ çağına gelen baba çocuğunun penisi daha kalın ve büyük, ilerde de erkekliğinin güçlü olması için; bir yıl yetecek kadar,Üzerlik Tohumu Yağı’nı çocuğun odasına yarı saklı şekilde bırakır.

Bir şekilde bu yağı bulan erkek çocuk, gelişme çağı boyunca içgüdüsel olarak bu yağı mastürbasyon yaparken kayganlaştırıcı olarak kullanır ve zamanlada masaj ile uygulaması gerektiğini büyüklerinden öğrenir. Bu uygulama hiç konuşulmadan çocuğun ergenlik dönemi bitene veya evlenene kadar her yıl tekrarlanır. Çocuk büyüyüp kendisinin de erkek evladı olursa, kendiside bu geleneği devam ettirir, bu gelenek babadan oğula asırlardır süregelen erkekler arasındaki bir uygulama gelenegi olmuştur.

Arap ve Kuzey Doğu Afrikalı çoğu aşiretin erkekleri, Üzerlik Tohumu Yağı’nın etki gücünü çok iyi bildikleri için, bu özelliğinden dolayı yetişkinlerde dahi kullanılmasına halen büyük bir ciddiyetle devam ettirmektedirler.

Kırışıklar

Çilek gibi canlı renkli meyveler, gençleştirici C vitamini, cildi koruyucu kolajenler ile antioksidanlar içerir. Amerikalı dermatolog Nicholas Perricone, somon ve istakoz gibi turuncu deniz ürünlerinin, C ve E vitaminlerinden daha güçlü bir antioksidan olan, astaksantin içerdiğini söylüyor.

Sakınılması gereken yiyecekler:
Perricone, kolajen oranını yükselterek sarkmalara neden olabilecek şeker alımını dengelemek için tarçın (1/8 çay kaşığı alınması kan sekerinizin iki hafta süreyle düşürür) yenmesini tavsiye ediyor. Bouman, fazla demir almanın kırışıklıklara neden olabileceği belirtiyor.

Kefir nedir ve faydaları nelerdir

 

KEFİR Atalarımızın çağlar boyu tükettikleri gıdalar arasında yer alan bir tür süt içeceği olan “kefir”i şimdi marketlerden temin edebilirsiniz…

Kefirin İnsan Sağlığı Üzerine Bilinen Etkileri

Bebeklikten ergenliğe kadar; kemiklerin ve dişlerin oluşumu ile sağlıklı dokuların ve kasların gelişimini olumlu etkiler.

Vücudun gelişmesi için gerekli olan vitamin, mineral ve protein desteğini sağlar.

Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için mikrobik enfeksiyonlara karşı direnci arttırır.

Aşırı çikolata, şeker ve sakız tüketen çocukların sağlık risklerini azaltır. 

Diş çürüklerini önler. * Şekerin özümlenmesini sağlar ve şekeri enerjiye dönüştürür.

İştah açar ve beslenmeye güçlü destek oluşturur.

Asabi hastalıklarda rahatlatıcı görevi görür.

İshale ve kabızlığa karşı etkindir. 

Kansızlığı önler ve kan bozukluğunu giderir.Tırnakların sağlıklı kalmasını sağlar.

Görme yeteneğini güçlendirir.

Kesiklerin ve yaraların hızla iyileşmesini sağlar. 

Zekâ gelişimine önemli katkı ve zihinsel aktiflik sağlar.

Astım ve alerjiye karşı direnç oluşturur.

Çocukların büyümesinde doğal koruma ve güvenli beslenme sağlayan nefis bir süt içeceğidir. 

Büyümeye güçlü destek sağlar.

Boy uzamasına ve sağlıklı gelişime yardımcı olur.

Ergenlik dönemine pozitif etkinlik katar.

Hormon dengesinin kuruluşuna yardımcı olur.

İhtiyaç duyulan enerji için mükemmel destek verir.

Zihinsel ve fiziksel gelişime benzersiz katkı sağlar.

Beyin hücrelerini aktifleştirir ve beyinsel dinamizmi arttırır.

Aşırı şişmanlamaya veya zayıflamaya karşı frenleyici görev üstlenir.

Sindirim sistemini inşa eder ve tam beslenme sağlar.

Sindirim esnasında protein sentezine olumlu yardım eder.

Bağırsak florasını inşa eder.

Böbrek fonksiyonlarını düzenler.

Vitamin ve mineraller arasında işbirlikçi yapısıyla simbiotik çimento görevi görür.

Cilt güzelliğine ve parlaklığına olumlu etkiler yapar.

Ciltteki yağlanmayı ve kepeklenmeyi önler. Saçları kuvvetlendirir.

İç ve dış kanamalarda kanamaları durdurmaya yardımcı olur.

Yanıkların hızlı iyileşmesini sağlar.  Dokuları tamir eder.

Vücudun sıvı dengesini optimum seviyede tutar.

DNA sentezini ve yenilenmesini olumlu etkiler.

Hücrelerin oksijen almasında etkili görev üstlenir.

Gençlik döneminin etkin, enerjik ve aktif bir dönem olmasında unutulmaz bir partnerdir.

Gençlik ve dinçlik duygusunun sürekliliğini sağlar.

Yorgunluk ve strese karşı koruyucu bir kalkandır.

Cinsel fonksiyonların devamlılığında aktiflik kazandırır.

Vücudun bütün organlarının uyumlu ve senkronize çalışmasını düzenler.

Kanı temizler, klosterolü dengeler ve yüksek tansiyonu düşürür.

Damar sertliğini ve kalp krizi riskini önler.

Uykusuzluğu giderir. Spor yapanlar için enerji deposudur.

Ferahlatıcı hoş kukusu ve benzersiz tadıyla rahatlık verir, dinlendirir ve gevşetir.

Yemeklerde keyfinize keyif katar.

Hazmı kolaylaştırır.

Diyet yapanlar için en ideal içecektir.

Kilo aldırmaz ve beslenme sentezi oluşturur.

Kemoterapi tedavisi sürerken vücudun güçlü kalmasını ve beslenmenin devamlılığını sağlar.

Kas kasılmalarını ve krampları önler.

Selülitlere karşı etkindir.

Yağ dokularını çözümleyici fonksiyon içerir.

Sindirim sistemindeki trafiği düzenler.

Birçok hastalığın oluşumunu ilk başlangıçtan itibaren hemen önler.

Başta üreme hormonları östrojen, progesteron, testesteron olmak üzere kortizon, ensülin, trioid, serotonin ve adrenal hormonları üzerine olumlu etkiler yapar.

Mide asitleri ile salgıların düzenli ve verimli üretilmesine katkıda bulunur.

Alkol alanlar açısından kaybolan vitaminlerin geri alımında tam bir takviye sağlar.

Zehirlenmelere karşı kanı temizler.

Vücuda giren siyanürü etkisizleştirir.

Saç dökülmesini azaltır.

Doğum kontrol hapı ve idrar söktürücü ilaç alanlara yardımcı olur.

Antibiyotik ilaçlar vücuttaki tüm vitaminleri ve bakterileri öldürdüğünden; doğal savunma ve savaş ordularını kurarak doğal antibiyotik görevi üstlenir.